Cestovní pojištění

Ano, Bulharsko je členem Evropské unie, ale to vůbec neznamená, že bychom mohli podcenit nebo dokonce úplně odmítnout komerční cestovní pojištění. Nutnou péči zde můžete získat i na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění (kartička, kterou jste dostali od své veřejné zdravotní pojišťovny), ale to se obecně nedoporučuje jako dostatečné pojištění. A to hned z několika důvodů: zaprvé musíte počítat se spoluúčastí, která plyne ze zákonů navštívené země, zadruhé neposkytuje veřejné zdravotní pojištění takové služby, jako jsou asistenční služby, pojištění odpovědnosti a podobně.

Při sjednávání cestovního pojištění je dobré nepodcenit některé okolnosti a některé jiné naopak využít ve svůj prospěch. Ať už jedete kamkoliv, nesjednávejte cestovní pojištění bez připojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Je to velký risk, protože stačí málo a budete dlouhé roky platit za malou chybku.

Před samotným sjednáním pak dejte pozor, pro jaké účely vaše pojištění platí. Chystáte-li se na aktivnější dovolenou, dobře zvažte, zda vaše pojištění pokrývá sporty a aktivity, kterým se chcete věnovat. Většinou tomu tak asi nebude, i když do Bulharska asi většina z nás nepojede za adrenalinovými zážitky.

Pokud chcete na cestovním pojištění ušetřit, nejbezpečnější cestou je vyřízení pojištění online. Nejde pouze o nejsnadnější a nejrychlejší způsob vyřízení pojištění. Hlavní devizou je cena, která bývá až o desítky procent nižší, než při sjednávání na pobočce pojišťovny, která díky vaší samostatnosti ušetří, což se promítne i do ceny, kterou vám může a chce nabídnout. Další možností sjednání pojištění online je využití služeb různých společností, které zprostředkovávají produkty pojišťoven, kterým tak dělají i reklamu. Výhodou je, že ceny bývají ještě nižší, než v případě sjednání přímo ze stránek pojišťovny.

Tipy:

  • Nespoléhejte na veřejné zdravotní pojištění platné na území celé EU, vždy si vyřiďte i komerční cestovní pojištění
  • Vždy sjednávejte i pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu, vyhnete se obrovským problémům
  • Sjednávejte pojištění pokud možno online nebo přes srovnávače pojištění, ušetříte tak
  • Pečlivě vybírejte různá připojištění, která se vám mohou hodit, viz samostatný článek
Posted in Bulharská historie, Pojištění by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.