Cestovní pojištění – připojištění

K cestovnímu pojištění je možné sjednat i celou řadu doplňkových a nadstandardních ochran, které jsou někdy nezbytné, jindy užitečné a jen málokdy naprosto zbytečné. Sjednávají se v jedné smlouvě s cestovním pojištěním. Ne všechny varianty, ne všechna pojištění, lze sjednat přes internet, ale pokud vám nestačí nabídka na webech pojišťoven, můžete zajít na pobočku a zjistit, zda bude pojišťovna schopná vám pomoci.

Připojištění zavazadel

Vztahuje se většinou na věci osobní potřeby a to jen do určité výše (častou okolo 20 000Kč), takže nepočítejte s tím, že drahé šperky, videokamery, fotoaparáty nebo notebooku vám pojišťovna v rámci tohoto připojištění poskytne. Lze si pojistit i ztrátu nebo odcizení vašich dokladů.

Pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu

Je naprostou nutností, bez které byste neměli z naší republiky vůbec odjíždět. Opravdu, každá dovolená je rizikem, už kvůli tomu, že během ní chceme vypnout a soustředit se na potěšení, odpočinek, dokonalé vychutnání si chvil s našimi blízkými v krásném prostředí. Další rizikové faktory jsou spojeny s cizími kulturami, časovým posunem, dlouhým cestováním a únavou, rozdováděnými dětmi,…

Pojištění storno poplatků

Bojíte se, že budete muset stornovat let nebo dokonce celý zájezd, ale děsí vás vysoké storno poplatky? Toto pojištění vás podobných strachů zbaví. Díky němu dostanete od pojišťovny tyto poplatky proplaceny, bez ohledu na to, zda jde o zrušenou letenku, zájezd, nebo jenom nějakou dílčí službu na objednanou na dovolené.

Zvýšení limitů pojištění léčebných výloh

Je tu pro ty, kteří se obávají nákladné léčby zranění/nemocí. Prostě a jednoduše pojišťovna zaplatí i dražší péči, než ve standardním pojištění.

Úrazové pojištění

Pojišťovna vám proplatí danou částku po tom, co jste byli zraněni s trvalými následky. V případě smrti jsou pak peníze vyplaceny pozůstalým.

Pojištění rizikových sportů

Pro všechny aktivní osoby. Pojišťovny v základním balíčku moc sportovce nepodporují. Za příplatek je však možné získat velmi solidní ochranu. U některých pojišťoven si opravdu můžete dovolit téměř vše- potápění, vysokohorskou turistiku, bungee jumping a dokonce i speleologii nebo horolezectví. Jen pozor na to, že některé pojišťovny jsou opatrnější a nabízejí krytí pouze menších rizik.

Posted in Bulharská historie, Pojištění by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.