Bulharsko

Stát ležící na balkánském poloostrově, který má podobnou historii jako naše republika. Po mnoho staletí bylo Bulharsko v područí silného nadnárodního státu (zde Osmanské říše), aby pak získalo v první čtvrtině dvacátého století samostatnost. Po druhé světové válce následovala více než 40 letá nadvláda Sovětského svazu a komunismu. Dnes je však již členem jak NATO, tak i Evropské Unie a řadí se tak mezi civilizované a vyspělé země Evropy.

Jaké ale vlastně Bulharsko je, co nám může nabídnout? Je krásné, plné památek a přímořské. Alespoň za předpokladu, že budeme Černé moře považovat za moře, což z pohledu turisty klidně můžeme.

Bulharsko je také relativně levné. Srovnání cen s Českou republikou vyznívá lépe pro Bulharsko, ale co se týče turistických oblastí, tak tam je již situace trochu jiná. Ceny jsou buď srovnatelné s Českou republikou a tím i dost drahé pro Bulhary, nebo jsou nasazeny ještě výš, protože Bulharsko láká i náročnější klientelu z Německa.

Bulharsko nabízí celou řadu středověkých, novověkých i starověkých památek, takže jde o ideální destinaci pro ty, kteří od dovolené chtějí i něco víc, než jen slunce a čisté moře. Právě čistého moře, písčitých pláží a teplého podnebí si zde ale užijete nejvíce. Letovisek vhodných pro letní dovolenou je požehnaně, většina z nich středoevropského turistu neurazí, a tak neexistuje překážka, proč si neužít relativně levnou a hezkou dovolenou.

V Bulharsku se neplatí Eurem. Jeden bulharský lev je skoro 13Kč.

Posted in Bulharská historie by admin at Duben 1st, 2011.

Comments are closed.